Bayan Polis Başvuruları ve 2018 Alımları Hakkında

Sürekli olarak Bayan alımları ile ilgili olarak yoğun ilgili olduğu 2018 yılında söylenmekte, bundan dolayı polis başvuruları oldukça artış görmektedir, polis bayan olarak başvuru yapacak olanlar kendilerini iyi bir şekilde hazırlayarak mülakatlara girmelidir. Günümüzde gerçekleşmekte olan 2018 yılına ait polislik alımlarında genelde bayan polis başvuruları erkeklere göre baya bir düşük olmaktadır. Fakat tabi ki bir işe sahip olmak isteyen bayanlar için oldukça iyi bir fırsat olduğu da göz ardı edilemez durumdadır.

2018 Bayan Polis Başvuruları

Geçtiğimiz günlerde 32.000 adet polis alınacağı duyurulmuştu. Tabi ki bu haberi duyan bay, bayan tüm polis olmak isteyen adaylar oldukça heyecanlı durumda.

Günümüzdeki alımlarda bayan alımı az tutulurken erkek alımları oldukça fazla olmaktadır. Fakat bu alımlar içerisinde söz konusu PÖH olunca bayan alımı bulunmamaktadır. Bunu dışında bu gruba dahil olan bekçisi alımında da bayanlara yer verilmemiştir.

Bayan alımlarının bu kadar az olmasından dolayı birçok bayan adayı bu durumlardan dolayı oldukça mağdur olmasına neden olmuştur. Ancak teşkilat kapsamında bayan polis adaylarının alınacağı da bildirilmiş durumdadır.

Kadın Polislik Başvuruları

Polis alımlarında bayanlara da yer verileceğinin bildirilmesi üzerine bazı kişiler tarafından PÖH’de bayan alımı olur mu? Soruları birçok kişi tarafından oldukça merak edilen bir konu olmaktadır. Genel olarak bayan alımı yapılan PMYO ve POMEM başvurularında hemen hemen yüzde on civarında bayan alımı gerçekleşir. Bu PMYO ve POMEM’ de başvuru şartları ise şöyle olmaktadır:

· Bayanlarda boy ölçüsü en az 1,62 cm olmalıdır.

· Kilo ile boy mutlaka indeksli olmalıdır.

Polislik bilindiği üzere oldukça zorlu bir meslektir. Bundan dolayı da bayan adaylar mutlaka bu mesleği seçmeden önce düşünerek karar vermelidir.

Kadın Polislik Kontenjanı

2018 Kadın Polislik Başvuruları yapmak isteyenler PMYO ya da POMEM’den başvurma imkanlarına sahiptir. Başvurularda sözlü mülakatlar olduğu gibi fiziki müracaatlarda yapılmaktadır. Size verilen çok kısa sürede denilmekte olan şeyleri başarı ile yapmanız gereklidir. Fakat eğer söz konusu PÖH ise burada da daha da büyük bir başarı göstermeniz gereklidir.

Polis Özel Hareket bölümü normal polisliğe göre daha da ağırlaştırılmış bir bölümdür. Her şartta itina ile başarılı bir şekilde görev yapılması gereklidir. Eğer PÖH eğitim süresini tamamlayan bayan aday bulunuyorsa burada ki düzende tıpkı erkeklerde olduğu gibi gerektiğinde batı da gerektiğinde ise doğu da göreve yollanılır. Günümüzde bayan polisler genel olarak büro bölümlerinde karşımıza çıkarken çok az orada aktif olan hareket halinde bulunmakta olan bayan polis vardır.

Eğer lisans bitirilmiş ise bayanlarda komiser veya komiser yardımcısı olma ihtimalide mevcut olmaktadır. Polislik oldukça zevkli meslektir zor olmasının yanı sıra tek olumsuz yanı kendinize zaman ayıramamak gibi durumlar ile karşılaşmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir