2018 Jandarma Uzman Çavuş alımı ne zaman yapılacak?

Yeni çıkan kanun hükmünde kararnamelerde jandarma uzman çavuş alımına yönelik düzenlemeler de yer almaktadır. Geçtiğimiz yıl sonunda gündeme gelen 695 ve 696 sayılı kanunlar ile birlikte uzman çavuş olmak için yaş sınırında artış meydana geldi. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ya da Sahil Güvelik Komutanlığı bünyesinde uzman çavuş olarak görev yapmak için yaş sınırı yirmi dokuza çıkarıldı.

Yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte 2018 yılı Jandarma uzman çavuş alımı için sayı henüz netleşmemiş olsa bile alımın ne zaman yapılacağına dair bilgi verildi. Buna göre tüm başvurular internet üzerinden alınacak ve bu başvuruların başlayacağı en geç tarih 20 Mart 2018 olacaktır.

2018 Jandarma Uzman Çavuş Alımı Ne Zaman?

İlanın yayınlandığı tarihten itibaren başvurular için jandarmanın resmi internet sitesine giriş yapılmalıdır. Açılan sayfadaki formun eksiksiz ve doğru biçimde doldurulması gerekmektedir. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından sınava girmeye hak kazanan kişilerin listesi en geç 2018 yılı mayıs ayı içerisinde ilan edilecektir. Bu liste için jandarmanın internet sitesi takip edilmelidir.

Yapılan alımda sınava girmeye hak kazanan adaylar jandarma ve sahil güvenlik akademisinde 8 Mayıs tarihinde sınava sokulacaklardır. Bu sınavdan geçildiğinde ise adayların askeri kuruluşlar tarafından kendisine yetki verilmiş olan hastanelerden özel sağlık raporu almaları gerekmektedir.

2018 Jandarma Uzman Çavuş Alımı

Jandarma uzman çavuş alımı için tarihler açıklanmış olsa bile Jandarma Genel Komutanlığı’nın bu tarihler üzerinde değişiklik ve şartları değiştirme hakkı bulunmaktadır. Bununla ilgili olarak bir değişiklik yapıldığında resmi internet sitesi üzerinden duyuru yapılmaktadır. Dolayısıyla jandarma uzman çavuş alımına başvuru yapacak olan kişilerin jandarmanın internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir.

İşe başvuru ve sınav aşamalarında başarılı olan adaylar sağlık raporu ve mülakat sınavı aşamasına gelmektedir. Bu aşamalar da olumlu olarak tamamlandığında güvenlik soruşturması olan son evre başlamaktadır. Burası da başarılı şekilde geçildiğinde sıra atama işlemlerine gelmektedir. Bu konu hakkında detaylı şekilde tüm açıklamalar kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir