2018 Mayıs Celp Dönemi B Gruplarının Teslim Tarihi

Mayıs ayı öncesinde askerlik başvurusu yapan adayların 2018 Mayıs Celp Dönemi B Gruplarının Teslim Tarihi vatani görevini yerine getireceği yer ve başlayacağı tarih belli oldu. 12 ve 6 aylık (uzun dönem, kısa dönem) hizmet sürelerine tabi olan ve mayıs 2018 celbi 2.ci grup olarak silahlandırılacak olan asker adaylarının 18-19 haziran 2018 planlı sevk tarihleri 09-10 temmuz 2018 olarak belirlendi. Bahsi geçen duyuruya göre, 2018 yılı Mayıs celp dönemi B grupları ile askere gidecek olan kısa dönem erler, yedek subaylar ve uzun dönem erler 09/10 haziran tarihinde teslim olacaktır. Ayrıca söz konusu değişikliğin nedeni açıklanmadı. Fakat asker adaylarının bilgilendirilmesi için gerekli duyurular yapıldı.

Milli savunma bakanlığı açıklanan teslim tarihine kadar asker adayların gerekli olan hazırlıkları yapması istenmiştir. 09-10 tarihine kadar teslim olması gereken askerler, birliğinde gerekli kontrollerden geçirilecektir. Bahsi geçen tarihten erken gidenler ise kesinlikle göreve başlatılmayacak ve 09 Temmuzuna kadar bekletilecektir. Sülüs kâğıtları, yani askere sevk kâğıtları ise, yapılan sevk işleminden 15 gün öncesinde verilmektedir. Mayıs celp dönemi b grupları ile askere gidecek olan bireylerin sevk evrakları 25 Hazirandan sonra verilmektedir. Ayrıca söz konusu sevk kâğıtları, E-devlet sistemi üzerinden veya kişiye en yakın askerlik şubesi tarafından verilmektedir. Merak edilen diğer sorular için Milli Savunma Bakanlığının resmi internet sitesine göz atabilir ve gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

2018 Mayıs celp dönemi b grupları ile sevk edilen asker adaylarının kimliği ve sevk belgesinin yanında olması gerekir. Aksi taktirde göreve başlatılmayacak olan askerler, birde ceza alabilir. Teslim tarihinden sonra gelen ve herhangi bir resmi gerekçesi olmayan askerler ise, terhis tarihlerinde 15 güne kadar ceza alabilir, yani fazla askerlik yapabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir