2018 Yılı Jandarma Lojistik Uzman Erbaş Başvuruları

2018 yılı Jandarma lojistik uzman erbaş ihtiyacını karşılamak için Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde personel alımları yapılmaktadır. Özellikle yapılan ihraçlardan sonra alınan personel sayısında artış olduğu görülmektedir.

Lojistik bazlı uzman erbaş alımı ilanı Jandarma Genel Komutanlığı internet sitesi aracılığı ile adaylara duyurulmaktadır. Bu alıma yönelik olarak yapılan düzenlemeye göre uzman erbaş alımlarının en az ilköğretim mezunu olan adaylar arasında yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Bununla birlikte pek çok meslek sınıfına personel alımı yapılmaktadır. 2018 yılında alımların hangi dönemlerde ve ne zaman yapılacağına dair henüz net bir bilgi mevcut değildir. Ancak geçmiş dönemlerde yapılan alımlara bakıldığında personel alımının sık yapıldığı görülmektedir.

Jandarma Lojistik Uzman Erbaş Başvuru Şartları

Jandarma lojistik uzman erbaş alımına başvuru yapabilmek için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak gerekmektedir. Bu pozisyon için erkekler tercih edilmektedir. Yaş kriterine bakıldığında ise yirmi beş yaşını bitirmemiş olmak temel koşullardan biridir. Yani başvuruda bulunacak kişiler 1 Ocak 1992 ve sonrasında doğmuş olmalıdır. Bunların yanı sıra en az ilköğretim mezunu olmak ve 164 cm. boya sahip olmak şartlar arasında yer almaktadır.

Askerlik hizmeti bakımından başvuru koşulları incelendiğinde ise askerliğini yapmış olan kişilerin terhisinin üzerinden üç yıl geçmemiş olması gerekmektedir. Buna ek olarak işe başlama tarihi itibariyle askerliğin bitirilmiş olması da başvuru koşulları arasındadır.

2018 Yılı Jandarma Lojistik Uzman Erbaş Alımı

Jandarma lojistik uzman erbaş alımı öncesinde 2018 yılı için hazırlanmış olan başvuru kılavuzu dikkatlice incelenmeli ve ona göre başvuru yapılmalıdır. Başvuru formunda yer alan tüm bilgiler doğru ve eksiksiz şekilde doldurulmalıdır. Başvuru için jandarma genel komutanlığı personel ve öğrenci temin sistemi kullanılmaktadır.

Uzman erbaş alımı için başvuru yaparken adaylardan herhangi bir ücret alınmamaktadır. Bundan dolayı daha önceki alımlarda başvuru yapan ve başarılı olan adayların tekrar başvuru yapmamaları rica edilmektedir. Başvuru esnasında özellikle askerlik bilgi ve doğum tarihi kısımlarının dikkatli şekilde doldurulması gerekmektedir. Netlik kazanamayan ve merak edilen tüm sorular için kılavuzun içerisinde iletişim bilgileri de yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir