2019 Polis Özel Harekat alımları ne zaman?

PÖH alımları 2019 için 23. Dönem adı altında yapılan Emniyet Genel Müdürlüğü 2019 polis özel harekat ( PÖH ) alımları mülakat sürecine devam etmektedir. Bunun sonuçlanması ile birlikte yeni dönem polis özel harekat alımı(PÖH) yapılması beklenmektedir. Mülakat sürecinin tamamlanması ve başarılı olan adayların eğitime başlaması ile birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 23. Dönem alımlarına çıkacağı düşünülmektedir. Bu alımlara başvurabilmek için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandığı takdirde polis özel harekat alım sürecine dahil olmak mümkündür.

PÖH alımları 2019

Genel olarak alım sürecine bakıldığında yılın ilk aylarında yapıldığı görülmektedir. Kaç kişilik alımın yapılacağı ise Polis özel harekat içerisinde olan boşluğa göre değişmektedir. PÖH alımları 2019 İlanlara yönelik duyuru Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılmaktadır.

2019 polis özel harekat alımlarına başvuru yapabilmek için bazı şartların taşınıyor olması gerekmektedir. Buna göre başvuracak kişiler KPSS puanından en az 60 almış olmak, emniyet personeli şehit ya da vazife malulü eş ve çocuklar için KPSS’den en az 48 puan almış olmak, en az lise mezunu olmak koşullar arasındadır. KPSS şartı aranması yeni dönem Kanun Hükmünde Kararname ile getirilmiştir. Buna göre belirtilen taban puanın altında olan kişilerin ilana başvuru yapmaları söz konusu değildir.

Geçmiş dönemlerde yapılan alımlar normal polis memuru için yapıldığından dolayı yeni 23. Dönem alımlarının büyük ihtimalle PÖH(Polis Özel Harekât) için yapılacağı öngörülmektedir.

Polis Özel Harekat Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Henüz tam olarak polis özel harekât alımlarının ne zaman yapılacağı tam olarak belli olmamakla birlikte yapılan tahminlere göre bu sürecin 2018 yılının ilk altı aylık döneminde olacağı düşünülmektedir. POMEM alımları ise bu alımdan birkaç ay önce yapılmaktadır.

Polis özel harekat alımına başvuru yapabilmek için Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları yönetmeliğinde belirtilen şartların sağlanıyor olması gerekmektedir. Bundan dolayı başvuru yapmadan önce bu şartlar dikkatli şekilde incelenmelidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak da esas koşullar arasında yer almaktadır. Polis özel harekat olmayı düşünenlerin ilandan önce başvuru koşullarını sağlamaları sürecin hızlı ilerlemesine yardımcı olmaktadır.