ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN SAKINCA YOKTUR NE DEMEK?

Askerlik çağına gelmiş bireylerin, askere gidebilmesi için yapması gereken bazı işlemler vardır,   ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN SAKINCA YOKTUR NE DEMEK? Bu işlemlerin listesi E-devlet sitesi içerisinde yer almaktadır. Fakat bazı durumlarda ‘askerlik işlemeleri yönünden sakıncası yoktur’ gibi yazılar karşınıza çıkabilir. Bu ibarenin anlamı, belirtilen tarihe herhangi bir askerlik görevi bulunmamaktadır. Yani, asker kaçağı olarak görülmemektedir. Bu süre dolduktan sonra yapmanız gereken işlem, size en yakın olan askerlik şubesine gitmeniz ve sizden istenen işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmenizdir. Ayrıca böyle zamanlarda karşınıza çıkan bu gibi yazıları araştırmanız gerekir. Aksi halde ilerleyen zamanlarda farklı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

Askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur yazısı, askerlik görevini yapan veya yapmayan herkeste bulunabilmektedir. Bu yazının neden çıktığını araştırdıktan sonra gerekli önlemleri almalı ve yapılması gereken adımları uygulamalıdır. Ayrıca bu yazının askerliğinize etkileyen önemli bir konu olup olmadığı hakkında da kesin bir bilgi edinmeniz gerekir. Son çare olarak askerlik şubesine gidebilir konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ancak başvurulan bu yol, yani askerlik şubesine gitme kararı bireylerin zamanını alabilir. Bireylerin böyle bir durum ile karşılaştığı zaman, yazının ana nedenini araştırılması sırasında internet yolunu da kullanılabilir.

Bazı durumlarda askerliğini tecil etmemiş veya tamamlamış kişilerde de bu yazı görülmektedir. Özellikle de sağlık, eğitim veya herhangi bir nedenden dolayı askerliğini erteletmeyen bireylerde bu yazı ile karşılaşmaktadır. Bu cümlenin anlatmak istediği olay, askerliğini yapmana herhangi bir engel yoktur ve başvuru işlemlerine başlayabilirsin demektir. E-devlet üzerinden gerekli bilgilendirmeyi alabilir ve başvurusu sürecinde ne yapmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca askerlik görevini tamamlamış bireyler de, bu cümlenin yazılı olduğu kâğıdı teminat olarak işverene gösterebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir