Askerlik Yeri Sorgulama

Sizde askerlik yeri sorgulama yaparak nereye düştüğünüzü öğrenmek istiyorsanız polishaberi.net adresinde ki yazımızı okuyarak askerlik yeri sorgulama hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Askerlik her erkek için çok kutsal bir görevdir. Askeri yükümlülüğünüzü yerine getirmek için bulunacağınız yeri artık internetten öğrenebilirsiniz. Askerlik görevini yapacağınız yeri sorgulamak artık kolaydır. Öncesinde askerlik şubesine gidip sıra bekleniyordu. Askerlik yapılacak olan yeri sorgulamak için birkaç site önerimiz bulunuyor. Bunun için E-devlet sistemini kullanabilirsiniz.

Askere gidecek olan vatandaşın kullandığı sorgulama ekranı e devlet şifresi ile çalışır.  E devlet şifrenizi muhakkak almanız gerekir. Ayrıca bir kere alınan e devlet şifresi için artık birçok işlem yapılacaktır. Sadece askerlik yeri sorgulama değil e devlet sistemi üzerinden daha birçok veriyi elde edebilirsiniz.

E-devlet sisteminde vatandaşlık TC bilgilerininiz girdiğiniz zaman tüm bilgileri kısa sürede öğrenebilirsiniz. E devlet sistemini kullanarak askerlik yeri sorgulama, vergi borcu hesaplama, tapu bilgileri kontrolü, hastane randevusu gibi daha birçok işlemi yapabiliyoruz. Hatta son zamanda e devlet sistem üzerinden soy ağacınızı bile görebiliyorsunuz. Askerlik yeri ve tescil bilgilerinizi artık çok basit şekilde öğreneceksiniz.

Askerlik Sorgulama

Askerlik sorgulama sistemi için kullanılan E-devlet göreve başlayacağınız gün hakkında bilgi verir. Askerlik sorgulama sistemini aktif şekilde kullanmak için muhakkak elinizde kimlik bilgileriniz olmalıdır. Askerlik sorgulaması çok önemlidir. Aileleri de merak ettiren bir konudur.

İlk defa askere gidecek olan kişi internet üzerinden başvuru sonucunu nerede askerlik yapacağını öğrenebilir. Askerliğini doğuda veya batıda yapacak olan kişiler de elbette ki tedirginlik olabilir. Başvuru yaptıktan sonrasında sorgulama sonucu doğal olarak hep bir merak konusu olmuştur.

Askerlik yeri erkekler için çok önemlidir. Erkekler arasında çok fazla konuşulan konudur. Asker er veya erbaş olan kişiler bu konu üzerine yoğunlaşırlar. Askerlikte görev yerinin güzel olması güven içinde olacağınız anlamına gelir.

Askerlik sorgulamak için önünüze çıkan bir tablodan yardım alacaksınız. İlgili tablo içine baba soyadı bilgisi ve TC kimlik numarası girmeniz gerekir. E devlet sitesi üzerinden görev başlangıç zamanı ve görev yerinin nerede olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz. Aşağıda bu konu ile alakalı olarak çok daha fazla kapsamlı bilgiler veriyor olacağız.

E Devlet Askerlik Sorgulama

E devlet sistemi üzerinden mobil telefondan veya tüm akıllı cihazları kullanarak sorgulama yapabiliriz. İnternet bağlantısı olan herhangi bir cihazdan e devlet sistemimi kullanarak askerlik durumunu kontrol ettirebilirsiniz. Hatta asker olacağınız yer hakkında adres ve telefon bilgisi de alabilirsiniz. E devlette celp ve terhis dönemleri sorgulaması da yapılabiliyor.

E devlet artık birçok konu hakkında sizlere yardımcı oluyor. Vatandaşların işlemlerini çok daha kısa sürede yapması adına yardımcı olan bu sistem sizleri memnun edecek düzeydedir. Elektronik ortamda özel kimlik verilerini ve size özel bilgiler, barındıran sistemden yardım alabilirsiniz. Her grup askerler için sorgulama yapmak artık çok kolay ve kısa sürede olur.

E devlet sistemi vatandaşın özel bilgilerini içerir. Kişinin ödemesi gereken vergi borcu bilgisini bile e devletten öğrenebilirsiniz. Hatta E devlet sistem üzerinde vatandaş arsa ve üzerine kayıtlı olan tüm tapuları görüntüleyebilir. Üstünüze olan mal varlığınızı da e devlet sisteminden kısa sürede sorgulama yapabilirsiniz.  Acemi birliğini nerede geçireceğini merak eden vatandaşlar artık kısa zaman içinde bilgi edinecektir..

Askerlik Tecil Süresi

Askerlik tecil süresi ve askerlik yeri sorgulaması yüz binlerce vatandaşı ilgilendiren durumdur.  E devlet şifrenizi girerek askerlik tecil süresi hakkında bilgi alabilirsiniz.  E devlet sistemi dışında Türkiye.gov.tr. sitesi üzerinden de askerlik tecil süresi hakkında veri elde edebilirsiniz. Savunma bakanlığı tarafından da onaylanan bu sistem çok kullanışlıdır.

E devlet üzerinden vatandaşlar artık askeri durum belgesinin bile onaylı bir şekilde dökümünü almaktadır. 1111 sayılı maddeleri içeren bu döküm celp ve askeri sevk işlemleri hakkında da vatandaşa yardım edecektir.

E devlet sistemi üzerinden askerlik tecil süre dışında askeri sevk bilgileri de alınabilir. Yani askerlik şubenin sizi sevk ettiği yeni yerinizi öğrenebilirsiniz. Bunun için yanınızda geçerli olan son güncel kimlik kartınız veya pasaport kimliğinizin olması gerekir. Sistemden yardım alacak olan kişi lütfen eski kimliğini kullanmasın. Eski kimliğin artık geçerliliği olmamaktadır.

Askerlik tecil ettirmek isteyen erkeklerin bazıları eğitim kaynaklı yapmaktadır. Birçok vatandaş eğitimine devam etmek için askerliği tecil ettiriyor. Bunun içinde bakanlığa başvuruda bulunur. Eğitime devam eden erkek eğer bedelli askerlik yapmayacaksa askerliğini tecil ettirir.

Türkiye.gov.tr sitesi yedek subay, er ve erbaşlar için askerlik yeri ve tecil süresi hakkında bilgi verebilir. E devlet şifresini bilen vatandaş evlilik cüdanı veya pasaport bilgileri ile bu sorgulamayı yaptırabilir. Eğer e devlet şifreniz yok ise PTT genel merkezleri aracılığı ile lütfen şifre alınız.  Artık online sistemde görüldüğü üzere her şey çok kolaydır.

Türkiye.gov.tr. sitesinden online sorgulama yapmak çok basit ve pratiktir. Askerlik tecil ettirme işlemi için yaptığınız başvuru sonucunu internet bağlantı olan bir akıllı cihazdan yaptırabilirsiniz.

Askerlik Durum Belgesi Nedir

Askerlik sorgulama ekranı birçok kişi tarafından kullanılan ekrandır. Yüz binlerce vatandaşı alakadar eden bu durum celp dönemleri hakkında da bilgi vermektedir. Askerlik durum belgesi olarak tabir edilen belge sizin ne zaman askerlik görevine başladığınızı nerede acemilik olarak adlandırılan görevi yapacağınızı adlandırır. Durum belgesinde askerin adı soyadı anne ve baba adı ve Türkiye cumhuriyeti kimlik numarası bilgileri yazar.

Askeri durum belgesi üstünde sizin askeri geçmişiniz hakkında bilgiler yer alır. Belge üstünde biyometrik veya vesikalık bir fotoğrafınız yer alır Fotoğraf üstünde ise pasaportlar için kullanılma uygun olan resim bulunmalıdır.

Askeri durum belgesi sizin diplomanız kadar değerli olan bir belgedir. Terhis durumunuzu ve askeri görevinizi ne olarak yaptığınızı bile simgeler.  Durum belgesinde sizin tecil bilgilerinizde yazar. Durum belgesi bir işveren içinde çok önemlidir. Sonuçta hiçbir işletme askerlik görevini tamamlatamamış olan personel, kendi bünyesinde bulundurmak istemez. Doğal olarak askerliğin durumunu gösteren bir belgenizin olması gerekir.

E devlet sistemi üzerinden eğer E devlet giriş şifreniz var ise artık her şey çok basit olacaktır. Askerlik durum belgesini emniyet genel müdürlüklerine bağlı olan ilgili askeri birimler hazırlar. İlgili belgenin mutlaka mühürlü ve onaylı olması gerekir.

Askerlik durumu belgesinde sizin terhis tarihiniz kaç ay askerlik yaptığınız yer alır. Aynı zamanda görev başlama ve görevi bitirme bilgileriniz de durum belgesi içinde yer almaktadır. Askeri durum belgesi hayatınızın her an her yerinde gerekli olan bir belgedir. İş görüşmesini kazanan bir kişiden bile asker durum belgesi istenebilir. Aynı zamanda durum belgesi üstünde tecil süresi de belirtilmektedir.

Burada belirtmek istediğimiz en önemli husus ise bazı askeri durum belgelerinde muaflık gösterisi olmasıdır. Yani eğer askerlikten muaf olan bir vatandaş var ise bunu belge içinde görebiliriz. Bazı kişiler sağlık nedenlerinden yani sağlık sorunlarından dolayı askerlikten muaf ediliyor. Eğer askerlik görevini yaparken sağlığa engel teşkil eden bir durum var ise kişi askerliğe alınamaz. Askeri durum belgesi bunu göstermek içinde çok ideal olan bir belgedir. Gerekliliği fazla olan belgeyi kaybettiğimiz zaman tekrar çıkartabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir