372. Kısa Dönemler Ne zaman Teslim Olacak

Askerlikte kısa dönemler için 372. dönem olarak gidecekler ne zaman teslim olacak hakkında ki yazımız ile tüm detayları sizlere aktaracağız, yazılan bilgileri atlamadan okumanızı tavsiye ederiz. Kısa dönem, yani 6 ay askerlik yapacak ve yedek subay olarak göreve başlayacak bireyler için, askerlik görevini nerede yapacağı, askerlik yerinin ne zaman açıklanacağı ve askere alım sürecinde nelere dikkat etmesi gerektiği gibi konular bakanlık tarafından paylaşılan bildiride detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Her celp döneminden önce Milli savunma bakanlığı tarafından resmi internet sitesi üzerinden askere alım süreçleri ile bir metin yayınlamakta ve bu sürece ilişkin neler yapılması gerektiği anlatılmaktadır. Ayrıca söz konusu duyuru TRT kanallarında da verilmektedir. Bakanlık tarafından açıklanan duyurulardan bir veya iki hafta sonra söz konusu asker adaylarının görev yeri açıklanmaktadır.

  1. kısa dönem er ve yedek subayların askere ne zaman alınacağı ve hangi tarihler arasında teslim olacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmıştır. Fakat geçen senelerde yani, 370. Dönem er ve yedek subay alımları için yayınlanan metinlerin benzeri, 372. Kısa dönem er ve yedek subaylar için geçerlidir.

Askerlik Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

372 kısa dönem er ve yedek subay alımları, kasım celbine göre askere gidecek olan acemi birlikleri ve usta birlikleri için teslim tarihi, 20 temmuz 2018 tarihinde açıklanacaktır. Askerlik yerleri de, aynı tarihte ve 5 kadar açıklanması planlanmaktadır. Resmi duyuruya göre, askerlik yeri açıklama saati 10:30 diye söylense de, geçmiş dönemler bu saat mesai bitim süresine kadar sürmüştür.

372.kısa dönem er ve yedek subayların 26-27 temmuz 2018 tarihinde teslim olması beklenmektedir. Ancak söz konusu bu tarih A gurubu çıkacaklar için geçerlidir. B grubu çıkmaları halinde ise, 372. Dönem er ve yedek subayların teslim tarihi 10-11 eylül 2018 olarak belirlenmiştir. Bu veriler ise bakanlık tarafından açıklanmıştır.