KPSSsiz Lise Mezunu Polis Alımı Ne Zaman ve Şartları

Özellikle lise mezunu olarak kpsssiz girmek istiyorsanız polis olmak biraz daha zorlaşıyor fakat imkansız değil, sizde lise mezunu olarak polis alımı zamanlarını takip ederek başvurularınızı yapabilirsiniz. KPSS’siz 2018 yılında polis alımı için belirli tarih ve şartlar sunularak polis olabilmeleri için alımların hangi şartlarda yapıldığına dair detayları haberimizde sizlerle paylaşıyoruz. Yayınlanan yeni KHK’ya göre, lise mezunlarının da özel hareket polisi olabileceği belirtilmiştir.

Ancak henüz 2018 yılı için yapılacak olan Polis Özel hareket alımı ile ilgili şartların yayınlanmamış olması nedeniyle, sizler için yazımızda 2017 yılında yapılan PÖH alım şartlarından söz edeceğiz. Buna göre 2018 yılında yapılacak olan ve KPSS’siz Polis olma şartlarının da benzer şekilde olması beklenmektedir.

671 sayılı KHK ile özel harekat polisi alımına dair yapılan düzenlemelerin ve lise mezunlarının da polis olabileceğine dair açıklamaların yapılamasıyla birlikte, bu şartlar daha da önem kazandı. Buna göre yapılan düzenlemeye göre önemli bazı noktaları aktarmak istiyoruz.

Kimler Özel Harekat Polisi olabilir?

Yeni düzenlemeye göre belirtilen şartları sizlere maddeler halinde aktararak, bu konuda bilgi sahibi olmanız adına önemli ayrıntılara değiniyoruz.

  • 28 yaşından gün almamak,
  • Terhis olunan tarihin üzerinden 3 yılın geçmemiş olması,
  • Eğitim eviyesinin en az lise ya da dengi bir okul olması,
  • KPSS’siz alımın yapılacağı

Bu şartlara değinilmekte olan yeni düzenlemenin ardından, gözler ise 2018 PÖH alımlarının ne zaman yapılacağına çevrildi.

2018 PÖH alımları ne zaman yapılacak?

Henüz tarihlerle ilgili net bir bilgi verilmese de KPSS’siz Lise Mezunu Polis (PÖH) Alımı 2018 Başvuru Tarihi ile ilgili tahminler yürütülmektedir. Alımların duyurulması için en az 3-4ay önceden harekete geçilmesi de, bu tahminlerin ilk 6 aylık süreçte olacağına dair yapılmaktadır. Önümüzdeki 6 aylık sürecin içerisinde yapılacağı düşünülen bu alımlar için adayların yoğun bir ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz.

Son sözü söyleyecek olan Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan açıklama büyük bir heyecanla beklenmektedir. Yoğun başvuruların yapılacağının tahmin edildiği ve KPSS şartının halen aranmadığına dair maddelerin devam ettiği yeni KHK neticesinde kafalar biraz karışmış olsa da, resmi olarak yapılacak olan açıklamalar beklenmektedir. KPSS’siz Lise Mezunu Polis (PÖH) Alımı 2018 Başvuru Tarihi ile ilgili yeni haberler gelir gelmez sizlerle güncel bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz. Yazımız ile ilgili olarak kafanıza takılan noktalar varsa yorum yazarak bizlerden bilgi alabilirsiniz. İyi günler dileriz, hakkınızda hayırlısı olması temennisiyle …