Silah Taşıma Ruhsatı Nasıl Alınır, Kimler Alabilir

Günümüzde Silah Taşıma Ruhsatı Nasıl Alınır son zamanlarda sürekli sorulmaktadır ve bazı sektörlerde yada çalışanlarda zorunlu bir hale gelebilmektedir, durum böyle olunca silah taşıma ruhsatı nasıl alınır ve silah taşıma ruhsatını kimler alabilir konusuyla ilgili olan yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Silah Taşıma Ruhsatı Nasıl Alınır?

Devletin bireylere sağladığı mesleklerden olan polis yahut asker değil iseniz 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler kanununda bulunan şartlara göre silah taşıma ruhsatına sahip olabilirsiniz. Silahı bulundurmakla taşımak arasında farklılıklar bulunmaktadır. Taşımak konusunda her daim yanınızda bulundurarak yanınızda istediğiniz yere gidebilme imkanını size sağlamaktadır. Bulundurmak konusu ise sadece belli bir noktada ki ikamet noktasından ayrı bir yerde silahınızı bulundurursanız problem yaşamanız kuvvetle muhtemelen bir durumdur. Gerekli belgelerinizi tamamlayarak ilgili merciye başvurunuzu yapabilirsiniz.

Herkes silah taşıma ruhsatını alabilir mi?

Genellikle kendi işini yapan esnaflara özel imtiyaz sağlandığı söylenebilir. Sebebine gelecek olursak can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla sicili temiz esnafların başvuru taleplerinde büyük bir sorun olmazsa onay alarak silah taşıma ruhsatına sahip olabilmektedir. Eğer bu durum dışında kalıyorsanız kesin olarak red yiyeceğiniz anlamına gelmiyor. Sadece öncelik verilen kişileri belirtmek adına bu bilgi paylaşımını yaptık. Sürekli olarak tehdit alıyor yada farklı sorunlar yaşıyorsanız bu konuda size bir öncelik göstererek taşıma ruhsatı almanıza katkı sağlayabilir. Can güvenliğinizi kendi kendinize sağlamanız gerektiği yerler olabileceği için isteğinize onay gelme ihtimali bulunmaktadır.

Sinirine sahip olamayan insanlar yada sicili sorunlu olan insanlar ise red yeme olasılığı oldukça yüksektir. Konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olan kişiler yazı altından yorum atarak tüm ziyaretçilerimizin bilgi almasına katkı sağlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir