SPORT TESTİ MÜLAKATI İÇİN NELER GÖTÜRMELİYİM?

SPORT TESTİ MÜLAKATI İÇİN NELER GÖTÜRMELİYİM?

Asker adaylarının, başarı ile mesleğine başlayabilmesi için geçmesi gereken son işlemlerden biri olan sport testi mülakatı, fiziksel güç ve becerileri ölçmek için uygulanmaktadır. Ayrıca birçok aday sınavı başarı ile geçmek için kondisyon çalışmaları yaparak vücudunu zinde tutmaktadır. Çünkü söz konusu mülakatlarda, adaylar birbirleriyle yarışmakta ve parkuru en kısa sürede tamamlayan aday seçilmektedir. Sport testi mülakatları, kişinin bedenini yorduğu ve fiziksel hareketlerin bol olduğu aşamalardan biri olarak kabul edildiği için, vücudun rahat edebileceği elbiseler giyilmelidir. Yani söz konusu mülakata gidilirken şort veya eşofman götürülmelidir. Aksi takdirde salona geldiğiniz eşyalar ile mülakata girer ve bir hayli sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Sport testi mülakatlarının olmazsa olmazları olan koşu pistleri, adayların bir nevi hızını ve kabiliyetlerini ölçmektedir. Bu nedenle pist üzerinde çok rahat bir şekilde koşabilmeniz için ayağınıza uygun olan bir spor ayakkabı getirmeniz gerekir. Hızlı olduğunuz bir saniye bile size çok şey kazandıracaktır. Sport testi mülakatlarına giderken yanınızda götürmeniz gereken diğer bir ürün ise, yüz havlusudur. Mülakat süreciniz sona erdikten itibaren veya başlamadan önce yüzünüzü yıkama ihtiyacı duyabilirsiniz. Yine resmi belgeler, kimlik, varsa sınav giriş belgesi gibi dokümanları da almayı unutmayın. Ayrıca yanınıza alacağınız diğer malzeme ise parfüm veya güzel kokan fısfıslardır. Sınav sonrasında aşırı terlemeniz durumunda, çevrenizde ki insanlara zarar vermemek adına bu ürünleri kullanabilirsiniz.

Katılmış olduğunuz sınava ve mülakata göre değişen belgelerde söz konusudur. Spor testi salonuna gitmeden önce resmi kurumların internet sitesinden gerekli belgelere göz atabilir ve eksik olanları tamamlayabilirsiniz. Tekrar hatırlatmak gerekirse, Sport testi mülakatı için en önemli belge kimliktir. Yanınızda bulunan ehliyete güvenmeyin ve bazı durumlarda sadece kimliğin geçerli olduğunu unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir