UZMAN ERBAŞ KURSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Geçtiğimiz dönemlerde başlayan kara kuvvetleri komutanlığı uzman erbaş alımı 2 kademe de yapıldı. Birinci kademe 19 mat tarihine kadar başvuran adaylar, 2. Kademe ise 19 mart tarihinden sonra başvurulan adaylar olarak belirlendi. Uzman erbaş başvuruları başladığı tarihin ve sonuçların son bulması ile beraber, kurs hazırlıkları gündeme geldi. Birçok aday, eğitimlerin ne zaman başlayacağını merak ederken, söz konusu kursun ne kadar süreceği de açıklandı.

Uzman Erbaş kursu

Tüm sınav maratonunun tamamlanmasından ardından, kazanan adayların eğitim programları da şekillenmeye başladı. Son dönemlerde ise seçim aşamalarını başarı ile bitiren adaylar, gerekli olan hazırlıkları yapmakta ve gelecek olan duyuruları beklemektedir. Erbaş kursunun başlangıç tarihi, adaylara SMS yolu ile bilgi verilecek. Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş başvurusu yönetmeliğinde, bu konu için sınavı kazanan adaylara gerekli bilgiyi verdi. Yayınlanan yönetmeliğe göre Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi web sitesinde sınava ilişkin tüm maddeler ve erbaş kursu için merak edilen soruların cevabı bu yönetmeliğe dahil edildi. Ayrıca sınav sonuçları ve sınavı kazanan adayların ne yapması gerektiği gibi konularda, yine aynı yönetmelikte açıklandı. Fakat önem bir ayrıntı ise, sonuçların yayımlanmasının ardından kimseye e-posta veya tebligat yapılmayacağı bildirildi. Cep telefonlarına SMS gelmeyen bireyler ise, sonuçlarını Milli Savunma Bakanlığının web sitesini takip ederek öğrenecektir. Kurs yerleri ve kurs süresi de, söz konusu bakanlığın sitesinde paylaşılacaktır.

Kurs Süresi

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, uzman erbaş kursu 4 ay sürecektir. Bu süreç boyunca adaylara gerekli plan eğitimler verilecek ve askeri disiplinin sağlanması için farklı uygulamalar yapılacaktır. Kursun 18 haziran tarihinde başlaması beklenirken, adayların da gerekli olan hazırlarını yapması ön görülmektedir. Ayrıca kursu başarılı ile tamamlayan adaylar göreve başlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir