UZMAN ERBAŞ SONUÇLARI 2019

2019 yılında Uzman erbaş olmak isteyenlerin sonuçları açıklanıp açıklanmadığı hakkında ki soruyu bu içerikten takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Milli savunma bakanlığı tarafından yapılan açıklama da, başvuru sonuçlarının değerlendirildiği ve uzman erbaş alımı için başvuru yapan adayların seçim aşamalarının incelendiği ifadelerine yer almıştır. Uzman erbaş seçim duyuruları MSB üzerinden duyurulan çağrı sisteminden sorgulamaya açılacaktır. Uzman onbaşı sınavları 2 nisan ile 11 mayıs tarihlerinde, uzman çavuşluk sınavları ise, 14-25 mayıs 2018 tarihleri arasında yapılmıştır. Seçim aşaması işlemlerinde geri çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saate personel temin dairesi başkanlığında bulunması gerekir. Ayrıca UZMAN ERBAŞ SONUÇLARI 2019 için adayların seçim faaliyetlerine gelmeden önce gerekli duyuruları okumalı ve eksiklerini tamamlamalıdır.

Seçim Faaliyetleri Nasıl Yapılacak?

Kayıt ve kabul işlemlerinden sonra, ön fiziki inceleme, yazılı sınav, fiziki yeterlilik testi, mülakat ve hastane sevk uygulamaları sırası ile takip edilecektir.

Adaylar yanlarında fiziki yeterlilik testi için spor kıyafetleri, getirmeleri gerekmektedir.

Seçim aşamaları sadece 1 gün içerisinde tamamlanacaktır.

Sınav hafta içi yapılacaktır.

Adaylar, başvuru kılavuzunda istenilen belgeleri yanında getirmelidir.

Askerlik hizmeti yapmakta olan adaylar için birlik komutanlarından nitelik belgesi alması gerekmektedir.

Uzman on başı için aday olmuş bireylerin en az İlk okul, Uzman çavuş olarak aday olan bireylerin ise, an az lise mezunu olması gerekir.

Cep telefonları sınav merkezine kabul edilmeyecek ve sınavda alınmayacaktır.

Söz konusu adayların başvuru şartı taşıyıp taşımadığı, gerekli belgeler üzerinden incelenecek be adayların bu şartları taşımadığı anlaşıldığı halde veya eksik olduğu tespit edildiğinde, temin süreci hangi işlemde olursa olsun adaylığına son verilecek.

Seçim aşaması faaliyetlerine başlanmadan önce ilgili açıklamalar ve başvuru şartları tekrar incelenmelidir.

Yapılan duyurular, söz konusu adaylara telefon veya e-posta yolu ile gönderilmeyecektir. Adayların bu duyuruları ilgili kurumların web sitelerinden takip etmesi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir